pondelok 11. februára 2019

V Poprade sa bude hrať o pohár futsalového Východoregiónu

Za účasti šiestich mužstiev sa v sobotu 16. februára 2019 uskutoční v popradskej Aréne turnaj O pohár futsalového Východoregiónu.

Účastníkmi turnaja sú FK Ekoprim Prešov, NLF Košice, Angels Humenné, Partizán Bardejov BŠK-Futsal, Feyenoord Košice a domáci Lion Šatex Poprad. Hrať sa začína od 9.00 hod.

SEMIFINÁLE:
(hrací čas 2 x 15 minút hrubého času, prestávka 5 minút)
o 12.30 hod: 1A – 2B
o 13.10 hod: 2A – 1B

Zápas o tretie miesto:  o 14.00 hod
(porazený semifinalisti, hrací čas 2 x 15 minút hrubého času, prestávka 5 minút)

FINÁLE:  o cca 15.00 hod
(víťazi semifinále, hrací čas 2 x 20 minút hrubého času, prestávka 5 minút)

Hrací systém turnaja:
Turnaj sa hrá podľa pravidiel futsalu, hrací čas v skupinách je 1x20 minút hrubého času, s tým, že za nerozhodného stavu sa budú po stretnutí kopať po 3 kopy zo značky pokutového kopu. Víťaz týchto kopov získa ďalší jeden pomocný bod do tabuľky.
Za výhru získa mužstvo 3 body, za remízu po jednom bode. Ak sa po troch kopoch nerozhodne, bude sa pokračovať po jednom kope každé mužstvo až do rozhodnutia.
Počet hráčov v mužstve musí byť pri kopoch vyrovnaný. Hráč, ktorý bude v stretnutí vylúčený, alebo obdrží v dvoch stretnutiach dve žlté karty má automaticky stop na jedno ďalšie stretnutie.
Hráči na striedačke sú povinní mať oblečenú rozlišovaciu vestu, s tým, že túto vestu si budú hráči pri striedaní podávať z ruky do ruky a vtedy bude vykonané správne striedanie.
Hráči sú povinný mať na nohách chrániče holenných kostí. Bez nich nebude hráč pripustený do stretnutia.
Po odohraní skupín sa urobí v každej skupine tabuľka. Prvé dve mužstvá hrajú semifinále podľa vyžrebovania, tretie mužstvo v turnaji končí. V prípade rovnosti bodov v tabuľke mužstiev aj po pripočítaní pomocného bodu, ďalej bude rozhodovať vzájomný zápas, celkový počet strelených gólov, menší počet obdržaných gólov, počet strelených gólov v rozstrele zo značky PK, menší počet ŽK, menší počet ČK.
Semifinále sa hrá 2 x 15 minút hrubého času, s tým, že v prípade nerozhodného stavu alebo rozdielu o gól v druhom polčase sa budú posledné dve minúty hrať čistý čas. V prípade nerozhodného výsledku sa budú taktiež kopať 3 kopy zo značky PK ako v skupinách. Porazený semifinalisti budú hrať zápas o tretie miesto s rovnakým scenárom ako semifinále.
Finále turnaja budú hrať víťazi semifinále a bude sa hrať 2 x 20 minút hrubého času, s tým, že v prípade nerozhodného stavu alebo rozdielu o gól v druhom polčase sa budú posledné dve minúty hrať čistý čas. V prípade nerozhodného výsledku sa budú taktiež kopať 3 kopy zo značky PK ako v skupinách a semifinále.
Víťaz získa pohár Východoregiónu a účasť na Superpohári pred ďalším ročníkom 2.SLF-Východ. V prípade, že by sa víťazom turnaja stalo mužstvo FK Ekoprim Prešov ako víťaz 2.SLF-V 2018/2019, tak súperom v Superpohári by bol porazený z finále Pohára Východoregiónu 2018/2019.
Počet hráčov a členov v jednom mužstve môže byť maximálne 15 ks. Tí obdržia pred turnajom každý jednu bagetu a dve balenia minerálnej vody. Prvé tri mužstvá budú ocenené vecnými cenami.

Foto zdroj: arena poprad