utorok 8. januára 2019

Z kuchyne prešovského futsalu


A mužstvo

Partizán Bardejov BŠK-futsal – FK Ekoprim Prešov 2:3 (0:2)

Hneď v prvom zápase nového roka (4. 12. 2019) videli bardejovskí priaznivci futsalu šarišské derby. Plný bodový zisk si pripísali hostia, Prešov zdolal Bardejov 3:2. Víťazný gól prišiel v poslednej minúte.
Prvý polčas bol vyrovnaný, no šance dokázali premeniť iba Šarišania. Po góloch Martona a Beliša išli do dvojgólového vedenia. Druhé dejstvo patrilo domácim, ktorých tlak vyústil do vyrovnania. Šťastie sa napokon priklonilo na stranu Prešova, keď Rudolf Beliš minútu pred koncom prekonal brankára Bardejova.
„Chceli sme vyhrať, naladení sme na to boli. V minulých zápasoch sa nám až tak nedarilo, preto sme doma chceli bodovať. Ani pred vlastnými fanúšikmi sa to nepodarilo. Za výkon sme si ale podľa mňa zaslúžili získať body. Všetci ľudia v hale museli vidieť, že šťastíčko stálo na strane Prešova. Škoda, že sa nám nepodarilo premeniť šance, oni svoje 
možnosti premenili,“
okomentoval zápas hráč Bardejova Dávid Belunek.
Prešov si víťazstvom nad Bardejovom upevnil vedenie v tabuľke. „Do Bardejova sme išli s malou dušičkou. Cez sviatky nám niektorí hráči ochoreli a na zápas s nami necestovali. Prišli sme zabojovať o dobrý výsledok, ktorý sa nám aj na moje prekvapenie podarilo uhrať. Súper bol kvalitnejší ako my, hral lepši futbal. My sme sa snažili hrať futsal a bojovať do konca, čo sa vyplatilo. Sú to veľmi ťažko vybojované tri body. Sme radi, že sme vyhrali štvrtýkrát v rade, piatykrát aj s pohárovým stretnutím,“ povedal hráč Prešova Rudolf Beliš.

Štatistika:
Partizán Bardejov BŠK-futsal – FK Ekoprim Prešov 2:3 (0:2)
Góly
: 27. L. Stachura, 38. Knap - 15. Marton, 16., 39. Beliš
ŽK: Pangrác, Grohoľ - Marton, Šoltis


Miroslava BaranováVýsledky zápasov U20

FK Ekoprim Prešov - Pinerola Futsal 1994 6:1
Do zápasu s pinerolou sme išli s odhodlaním vyhrať tento zápas. Na začiatku sa nám nepodarilo premeniť naše šance. Súper zas bol efektívny vo svojej šancí a ujal sa vedenia. Nám sa podarilo vyrovnať spolu so sirénou 1:1. V druhom sa súper už do žiadnej vyloženej šance nedostal,ale mi sme konečne začali premieňať naše šance na góly o čom hovorí aj 
konečný výsledok 6:1.                       
L.V.

Wild Boys '02 Bratislava - FK Ekoprim Prešov 2:2
V zápase s Wildboys sme na súpera vybehli vysokým pressingom no škoda že sa nám nepodarilo premeniť šance a vytvoriť si tak náskok . Skôr naopak, súper využil brejk a bolo 0:1 do polčasu. V druhom sa nám podarilo hneď ba začiatku vyrovnávať. Následne sme mali dve dobre šance na vytvorenie náskoku, ale žiaľ opäť sme zlyhali pri zakončení. Až v polovici zápasu sme pridali gól na 2:1. Súper v závere hral powerplay ktorú premenil do gólu na 2:2.    L.V.


Najbližší program

Kategória U20 odohrá ďalšie kolo 10. 1. 2019 v Prešove so žilinskými  mužstvami, so začiatkom prvého zápasu o 11:00 hod (druhý zápas o 13:15 h.), V ŠH Hotelovej akadémie na Baštovej ulici.
Kategória U17 odohrá ďalšie kolo 9. 1. 2019 v Žiline.

A mužstvo odohrá zápas v piatok 11. 1. 2019 o 20:00 hod. v Košiciach.
Budúci týždeň, t.j. 18. 1. 2019 o 20:00 hod., privítame v domácej hale Angels Humenné.

Ženy FK Ekoprim Prešov odohrajú svoje turnajové kolo v domácej hale ŠH Hotelovej akadémie v Prešove 26. 1. 2019 od 10:00 hod.


Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára