streda 21. novembra 2018

Futsalové správy z Prešova

Výsledky Futsalovej extraligy juniorov U20:

Minel Lučenec U20 - FK Presov U20 1:3
Pred prvým zápasom  s minuloročným víťazom ligy U20 sme si s chlapcami v šatni  povedali ako by sme ich mohli poraziť a som rad že to neostalo len pri slovách ale preniesli to aj na palubovku. Je super že sa nám ako prvým podarilo otvoriť skóre, čo pomohlo chlapcom k vyššiemu sebavedomiu. V druhom polčase sa nám darilo dlho držať priaznivý výsledok 2:1, čo súpera nútilo na konci stretnutia hrať powerplay, kedy sa nám podarilo pridať ďalší gól. Lukáš Vrbovský - tréner

FK Ekoprim Presov U20 - NLF Košice U20 3:2
V dnešnom druhom zápas nás čakal ťažký súper s Košíc a som rad, že sa nám podarilo uspieť ako prvým sa nám podarilo otvoriť  skóre po pekne prevedenom protiútoku. Košice po hrúbke v obrane vyrovnali, ale na konci polčasu sme pridali ďalšie dva góly. V druhom sa nám nepodarilo premeniť šance na zvýšenie náskoku, naopak super znížil na 3:2. Posledné minúty hrali Košice power-play ktorú sme úspešne zvládli.
Lukáš Vrbovský - tréner

Výsledky Futsalovej extraligy juniorov U17:

FK Ekoprim Prešov U17 - MŠK Žilina Futsal U17 1:3
N.L.F Košice U17 - FK Ekoprim Prešov U17 6:0
ŠK Makroteam Žilina U17 - FK Ekoprim Prešov U17 2:2

A mužstvo - pozvánka
V piatok, 23. 11. 2018 o 20:00 hod. sa v ŠH na Baštovej ulici v Prešove odohrá 1. kolo druhej futsalovej ligy - skupina Východ muži medzi FK Ekoprim Prešov a N.L.F. Košice (plagát).

A mužstvo - Superpohár
Muži FK Ekoprim Prešov v sobotu, 17. 11. 2018, získali do svojej zbierky Superpohár Východoregiónu (fotografia)

Angels Humenné – FK Ekoprim Prešov 5:6 (1:2)
Góly: Skvašík 2, Amrich, Knižanovský, Mamaj - Martau 3, Šoltýs, Medoň, Vantruba.

Žlté karty: Horvat, Amrich – Martau, Krempaský
Pred 150 divákmi rozhodovali Marko, Hudák, Tkáč.

Rušné, dynamické stretnutie plné zvratov  v sabinovskej mestskej športovej hale medzi dvoma najlepšími celkami Východoregiónu bolo dobrou reklamou futsalu a zároveň premiérou pre nastávajúcu sezónu 2018/19.

V zaujímavom stretnutí každý chvíľku ťahal pílku, Prešovčania po vyrovnanom priebehu 1. polčasu zvýšili náskok na 3 góly (1:4), uspokojili sa, čo čiperní Humenčania využili a 4 minúty pred koncom skóre vyrovnali na 4:4. Dráma vrcholila v samom závere, keď na dva góly Prešovčanov odpovedali Humenčania iba jedným, ale príležitostí vyrovnať
mali v dramatickom závere viac ako dosť.
Po stretnutí bola aktérom vynikajúceho športového podujatia odovzdaná sada medailí a poháre. Vyzdvihnúť treba búrlivú, ale slušnú atmosféru v hľadisku, kde obidva celky mali niekoľko desiatok svojich fanúšikov.