pondelok 19. novembra 2018

Superpohár Východoregiónu pre Prešov

V sobotu 17. novembra 2018 sa v Sabinove odohral zápas východoslovenského superpohára vo futsale medzi mužstvami z Humenného a Prešova.

Angels Humenné – FK Ekoprim Prešov  5:6 (1:2)

Góly: Skvašík 2, Amrich, Knižanovský, Mamaj - Martau 3, Šoltýs, Medoň, Vantruba.

Žlté karty: Horvat, Amrich – Martau, Krempaský

Pred 150 divákmi rozhodovali Marko, Hudák, Tkáč.

Rušné, dynamické stretnutie plné zvratov  v sabinovskej mestskej športovej hale medzi dvoma najlepšími celkami Východoregiónu bolo dobrou reklamou futsalu a zároveň premiérou pre nastávajúcu sezónu 2018/19.
V zaujímavom stretnutí každý chvíľku ťahal pílku, Prešovčania po vyrovnanom priebehu 1. polčasu zvýšili náskok na 3 góly (1:4), uspokojili sa, čo čiperní Humenčania využili a 4 minúty pred koncom skóre vyrovnali na 4:4. Dráma vrcholila v samom závere, keď na dva góly Prešovčanov odpovedali Humenčania iba jedným, ale príležitostí vyrovnať mali v dramatickom závere viac ako dosť.
Po stretnutí bola aktérom vynikajúceho športového podujatia odovzdaná sada medailí a poháre. Vyzdvihnúť treba búrlivú, ale slušnú atmosféru v hľadisku, kde obidva celky mali niekoľko desiatok svojich fanúšikov.

Futsalová sezóna vo Východoregióne začína tento víkend (23. 11. - 24. 11. 2018) zápasmi 1. kola 2. ligy Východ, na ktoré fanúšikov tohto krásneho, halového športu pozývame.